معرفی کی آوس ونتیج Chaos Vantage

نرم افزار Vantage، جدیدترین محصول کمپانی Chaos Group

نرم افزار Vantage، جدیدترین محصول کمپانی Chaos Group و همانگونه که می دانید کمپانی سازنده وی ری ارائه دهنده این نرم افزار است.Vantage رقیب  قدرتمندی برای نرم افزار لومیون  و Unreal Engine در رندرهای real time به شمار می آید و با این نرم افزار کاربران، دیگر نیازی به موتورهای رندرینگ و برنامه های دیگر ندارند. این برنامه تا ژوئن ۲۰۲۱ به صورت رایگان در دسترس است و پس از آن هزینه اشتراک ۳۸۹ دلار در سال است، پس تا دیر نشده، نرم افزار را دانلود کرده و به رایگان فعال سازی کنید.

البته Chaos Vantage هنوز اول راه است و نمی تواند همه قابلیت های پیشرفته VRay را پشتیبانی کند. اما بسیاری از خواسته ها را برآورده می کند و میتوانید صحنه های Vray را از نرم افزارهای 3ds Max, Maya, Modo, Revit, Rhino و SketchUp به صورت مستقیم به Vantage وارد نمایید.کافی است فایل پروژه Vray Scene را در این برنامه باز کرده و به سادگی در آن حرکت و رندر نمایید.

به کمک این نرم افزار می توانید صحنه های بزرگ خود را به صورت Real Time رندر کنید. وقتی می گوییم Real Time یا زمان واقعی یعنی بدون صرف زمان جهت رندر گیری صحنه یعنی همزمان که در صحنه در حال کار هستید نتیجه کار را می بینید و با توجه به اینکه این نرم افزار از الگوریتم Ray Trace استفاده می کند پس همان چیزی که در صفحه می بینید همان است است که رندر می شود، Chaos Vantage از هسته های RT در کارت های گرافیک Nvidia RTX نسل فعلی استفاده می کند تا یک نمایش تعاملی(Intractive) در زمان واقعی(Real Time) و کاملاً پرتویی و بر پایه رد گیری اشعه های نور (Ray Trace) از محیط ایجاد کند. این نرم افزار GPU محور است و نیاز به کارت گرافیک قدرتمند دارد و باید کارت گرافیک از سری RTX باشد مثلا RTX 1080 یا RTX2060 یا کارت گرافیک 50 میلیون تومانی RTX 3080 !!!

همچنین میتوانید از قابلیتLive Link نیز با 3ds max استفاده کرده و همزمان تغییرات را در Chaos Vantage مشاهده نمایید و در همان لحظه Real Time رندر کنید.

طریقه نصب و راه اندازی آن بسیار ساده است و چون نیاز به کرک ندارد فقط کافی است آنرا  از سایت https://www.chaosgroup.com/vantage دانلود و نصب کنید. ممکن است برای ورود به سایت نیاز به فیلتر شکن داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا