شهید سپهبد قاسم سلیمانی

سرباز وطن

دارنده نشان ذوالفقار که بالاترین نشان نظامی کشورعزیزمان است، بهتر اینست که بگویم دارنده نشان در قلب بسیاری از ایرانیان و مردم جهان، بزرگمردی که عشق را معنایی دوباره کرد و شیر آهن کوه مردی که نه به خاطر همه انسانها بلکه شاید بخاطر نوزاد دشمنش و نه به خاطر دنیا بلکه به خاطر خانه تو، سالها چون سپری عظیم در مقابل اهریمن ایستاد و دشمن زبون نه در جنگ رودرو که از پشت او را به خاک و خون کشید.

بزرگ بود و از اهالی امروز شعری است که در ذهنم مدام زمزمه می شود مانند شعری که در ذهن محمود دولت آبادی، نویسنده شهیر ایرانی که فرمود:

به پا گر خَلَد خاری آسان برآید             چه سازم به خاری که در دل نشیند!

از لحظه‌ای که خبر فاجعه ترور سردار قاسم سلیمانی را شنیدم، مفهوم این عبارات بالا ذهنم را رها نمی‌کند: چه سازم به خاری که در دل نشیند؟ و ازخود می پرسم آیا این است سرنوشت همه فرزندان شایسته این آب و خاک، با هر اندیشه و هرگرایشی؟ انهدام؟

باری… ایران بار دیگر یکی از فرزندان شایسته خود را با دریغ تمام، از دست داد. شخصیتی که سدٌی سترگ در برابر خون آشامان داعش برآورد و مرزهای کشور ما را از نکبت حضور آنان ایمن داشت. من نیز در اندوه عمیق ازدست دادن آن انسانی که شخصاً دورادور دوست می داشتمش، سوگوارم.

نمی دانم چرا مدام ذهنم شعر می خواند این شعر شاعر بزرگ “احمد شاملو” وصف خوبی است برای سردار شهید قاسم سلیمانی هنگامی که سردار در مقابل داعش برای حفاظت از مردم عراق و سوریه با نژاد و دین و مذهب های مختلف از شیعه، سنی و ایزدی و… به پا ایستاد و نابودشان کرد:

نه به خاطرِ جنگل‌ها، نه به خاطرِ دریا
به خاطرِ یک برگ
به خاطرِ یک قطره
روشن‌تر از چشم‌های تو

به خاطرِ یک سرود
به خاطرِ یک قصه در سردترینِ شب‌ها تاریک‌ترینِ شب‌ها
به خاطرِ عروسک‌های تو، نه به خاطرِ انسان‌های بزرگ
به خاطرِ سنگفرشی که مرا به تو می‌رساند، نه به خاطرِ شاهراه‌های دوردست

به خاطرِ تو
به خاطرِ هر چیزِ کوچک هر چیزِ پاک بر خاک افتادند
به یاد آر
عموهایت را می‌گویم
از مرتضا سخن می‌گویم.

بزرگی این مرد به حدی است که ژنرالان آمریکایی در مورد سپهبد شهید اظهار نظرهای جالب می کنند که نشان از عظمت این اسوه ایرانیان دارد:

ژنرال «دیوید پترائوس» مدیر سابق سازمان سیا، در مورد سردار سلیمانی گفته: قاسم سلیمانی فردی بسیار توانمند و مدبر و دشمنی شایسته است.

ژنرال «استنلی مک‌کریستال» رئیس پیشین فرماندهی مشترک عملیات ویژه این کشور با بیان اینکه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جزو کاریزماتیک‌ترین رهبران نظامی جهان است، تصریح کرده بود که او کارهایش را با اثربخشی فوق‌العاده انجام می‌دهد.

پس به نظر می رسد آنها که احمقانه این حرکت را انجام داده اند به خوبی می دانند چه کسی را هدف قرارداده اند.

سردار دلها  شهادتت مبارک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا